Josephs.ScotBorowiak Properties LtdToll House Properties Ltd

Kara za "brak dodatku dyżurowego"?

ID: 151294


Witam,
W ostatnim miesiącu po zczytaniu karty kierowcy wyskoczyła mi informacja o karze na kwotę 2600zł za "brak dodatku dyżurowego". Za cholerę nie wiem co to jest i nikt w firmie nie potrafi mi tego wytłumaczyć.

Mianowicie po kliknięciu w programie ITD, wyskakuje informacją o braku:

1) Brak dodatku dyżurowego 15 min. - 4 błędy
2) Brak dodatku dyżurowego 30 min. - 5 błędów

Wytłumaczy mi ktoś co to cholerka jest? I skąd te błędy się biorą?

Dodam że pracuje jako kierowca, lecz czasami - parę dni w miesiącu, nie mam wyjazdów tylko wykonuje inną pracę w firmie. Piszę to dlatego, że muszę oprócz pauz kierowcy, robić tak zwaną pauzę śniadaniową w cięgu pierwszych 6h pracy (pauza min. 15min).

proszę o pomoc

Posty (37)

LoQ
jak w temacie...
~pestka
Czasem dyżuru kierowcy jest czas, w którym kierowca pozostaje poza normalnymi godzinami pracy w gotowości do wykonywania pracy wynikającej z umowy o pracę w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym przez pracodawcę (art. 9 ust. 1 u. c. p. k. ). Dyżur jest więc dodatkowym świadczeniem pracownika na rzecz pracodawcy po normalnych godzinach pracy, będącym jego obowiązkiem wynikającym ze stosunku pracy. Dyżur jest zaplanowanym elementem organizacji pracy ustalanym w celu zabezpieczenia ewentualnych potrzeb pracodawcy, np. w razie wystąpienia awarii systemu informatycznego w banku. W czasie dyżuru pracownik przejawia gotowość do wykonywania pracy a konieczność wykonywania pracy nie jest z góry założona i stanowi okoliczność niepewną. Czasu dyżuru pełnionego przez pracownika poza normalnymi godzinami pracy w zakładzie pracy lub innym miejscu wyznaczonym przez pracodawcę nie wlicza się do czasu pracy, jeżeli podczas dyżuru pracownik nie wykonywał pracy. Godziny efektywnej pracy podczas dyżuru, jako przekraczające normy czasu pracy ustalone dla pracownika należy traktować jako godziny nadliczbowe (wyrok SN z dnia 31 stycznia 1978 r., I PRN 147/77, OSNCP 1978, nr 7, poz. 126). Również czas efektywnego wykonywania pracy podczas dyżuru pełnionego w domu powinien być traktowany jak czas pracy w godzinach nadliczbowych.
~pestka
sprawdź w dziale umowy czy jest określony dodatek za dyżur, zgodnie oczywiście z umową lub aneksem do umowy.
~ktosik
pestka - od kiedy program do a*alizy danych z karty ma wglad w umowy pracownikow?

1

Mięsnyjeż
Może chodzi o przerwy po 6 godz pracy (jazda+młotki)
Robiłeś takowe?
~ah jo
przypuszczam że to tachospeed - przynajmniej tak twierdzi google. kwota mi trochę nie pasuje do naruszenia bo powinno policzyć 9* 300 zł (na firmę)
Przypuszczam że to ta nieszczęsna przerwa z ustawy o czasie pracy kierowcy - jak masz spory czas innej pracy na początku dnia pracy i brak lub b. krótkie przerwy na odpoczynek to będzie tak wskazywał - trzeba zrobić przykładowo 3 przerwy po minimum 15 minut i ma się święty spokój.
Ale mogę się mylić bo na raporcie brakuje mi słowa o dodatku dyżurowego 45 min. - tyle trzeba robić przerwy jak jest powyżej 9 godzin pracy (jazda+inna praca)
~~~~~~~~~; )
" trzeba zrobić przykładowo 3 przerwy po minimum 15 "
Obecnie nie ma takich przerw
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.21.105.21

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels