Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak zaoszczędzić kilka godzin pracy? Nowoczesne programy dla transportu, spedycji i producentów

Utworzona: 2018-03-12


Zaawansowane oprogramowania spedycyjne czy programy dla firm transportowych ułatwiają prowadzenie przedsiębiorstwa oraz pozwalają na optymalizację jego pracy.

Do niezbędnych, kluczowych dla rozwoju biznesu rozwiązań można zaliczyć giełdy ładunków i transportu. Na rynku wyróżniają się te giełdy, które - oprócz podstawowych opcji – oferują nam dodatkowe, przydatne funkcjonalności. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na integrację API, czyli możliwość publikowania wszystkich ofert na giełdzie za pomocą jednego kliknięcia.

Aby zwiększyć konkurencyjność firmy, konieczne jest nie tylko ciągłe śledzenie przepisów i regulacji, ale także nieustanne, aktywne poszukiwanie nowych kontaktów, godnych zaufania partnerów i kontrahentów oraz tym samym – nowych ofert ładunków lub transportu. Tradycyjne rozwiązania są coraz częściej zastępowane przez nowoczesne oprogramowania spedycyjne i logistyczne, które znacznie usprawniają pracę przedsiębiorstwa oraz ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków.
W optymalizacji niektórych procesów w firmie spedycyjnej, logistycznej, transportowej, jak również produkcyjnej w ogromnej mierze może pomóc też giełda ładunków i transportu Cargo.PL. Zintegrowanie jej systemu z systemem przedsiębiorstwa to najlepszy, a zarazem najbezpieczniejszy sposób na znalezienie atrakcyjnych zleceń w branży przewozów lub godnych zaufania zleceniobiorców.

Giełda ładunków i transportu Cargo.PL – czym się wyróżnia?

Cargo.PL to giełda ładunków i transportu wywodząca się z litewskiej firmy Cargo.LT – działającej na rynku już od 18 lat, największej giełdy w krajach nadbałtyckich oraz WNP, lidera na rynkach wschodnich, głównie na Litwie, w Łotwie i Estonii. Każdego dnia na Cargo.PL pojawia się 50 tys. nowych, unikatowych i niepowtarzających się ofert, przede wszystkim we wspomnianych kierunkach wschodnich, ale również w Europie Zachodniej. Z systemu korzysta około 75 tys. użytkowników – nie tylko przewoźników czy menadżerów branży TSL, ale również przedstawicieli firm handlowych i producenckich. Dzięki temu Cargo.PL jest nieodzownym narzędziem w biznesie, pomagającym w rozwoju przedsiębiorstwa.

Systemy informatyczne w logistyce: przede wszystkim giełdy ładunków i transportu

Zastosowanie zaawansowanych systemów informatycznych w logistyce oraz spedycji nikogo już nie dziwi. Inwestowanie w specjalne programy dla transportu, spedycji i logistyki jest absolutnie niezbędne dla rozwoju firmy: oznacza przyspieszenie realizowanych operacji, zminimalizowanie liczby błędów, automatyzacji procesów oraz redukcji kosztów. W jaki sposób? Przeanalizujmy to na przykładzie giełdy ładunków i transportu Cargo.PL:

– Giełda ładunków i transportu przejmuje z nas część obowiązków związanych z procesem weryfikacji naszych potencjalnych kontrahentów. Administracja Cargo.PL udziela dostępu tylko i wyłącznie tym użytkownikom, którzy zostali dokładnie zweryfikowani w dostępnych bazach danych, jak strony Głównego Urzędu Statystycznego, Komisji Europejskiej, CEIDG, ale również chociażby na forach internetowych.

– Dużą rolę w weryfikacji potencjalnych partnerów na Cargo.PL odgrywa forum, którego użytkownicy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i wymieniają spostrzeżeniami. Rozpoczynając współpracę z firmą X, warto zapytać o opinię innych menadżerów lub właścicieli firm. Czy firma X to godny zaufania partner, czy niekoniecznie? Czy współpraca z nią przebiegała bez problemów, czy nie było spóźnień w płatnościach? Dzięki szerokiej sieci kontaktów na Cargo.PL oraz rozbudowanej społeczności możemy bardziej świadomie dobierać kontrahentów, czyli w dalszej konsekwencji prężnie rozwijać swój biznes.

– Przydatnym narzędziem jest Nieopłacony rachunek. Dołączenie do profilu użytkownika nieopłaconej przez niego faktury stanowi bardzo skuteczne narzędzie windykacji miękkiej. Według statystyk Cargo.PL 8 na 10 firm reguluje taką ujawnioną na profilu należność w ciągu kilku dni. Użytkownicy giełdy mogą liczyć także na pomoc w przeprowadzeniu innych działań windykacyjnych.

– W dokładnym doborze partnerów biznesowych pomaga także ranking firm. Każda firma w systemie Cargo.PL nieustannie pracuje na swoją pozycję w rankingu, zbierając punkty dodatnie oraz ujemne. Punkty ujemne przyznawane są m.in. za publikację wspomnianego Nieopłaconego rachunku na profilu, dodatnie zaś chociażby za długą i bezkolizyjną współpracę.

– Do funkcjonalności giełdy usprawniających działanie firmy można zaliczyć również intuicyjny komunikator, który jednocześnie tłumaczy wypowiedzi na język naszego kontrahenta, system zbieżności znajdujący oferty o parametrach odpowiadających naszej ofercie oraz wygodne, interaktywne mapy.

– Na znaczą oszczędność czasu pozwala również integracja API.

Współpraca oprogramowania spedycyjnego z systemem giełdy: integracja API

Giełda ładunków i transportu pozwala na nawiązanie kontaktu z wiarygodną firmą, partnerem lub zleceniobiorcą. Z drugiej strony należy pamiętać, że wystawianie ofert pojedynczo (których każdego dnia może być od kilkudziesięciu do nawet kilkuset!) oraz ręczne wpisywanie wszystkich parametrów i określanie zmiennych to dość żmudne zajęcie. Tym bardziej, jeśli spedytorzy publikują oferty na tylu giełdach, do ilu tylko mają dostęp. Niejednokrotnie musimy do tego zadania oddelegować jednego z pracowników.

Aby ułatwić realizowanie danych obowiązków w firmie, szczególnie tych związanych z obsługą giełdy, warto wybrać możliwie łatwy i intuicyjny w obsłudze system. W tej dziedzinie wyróżnia się API – rozwiązanie zaproponowane przez giełdę ładunków i transportu Cargo.PL. API może uzupełnić wykorzystywany w firmie przewozowej program do zleceń transportowych lub oprogramowanie spedycyjne.

Oprogramowanie spedycyjne zintegrowane z systemem giełdy? Atuty rozwiązania

System API oznacza integrację systemu wewnętrznego lub oprogramowania firmy spedycyjnej czy logistycznej z systemem giełdy Cargo.PL. Dzięki temu możliwe jest wystawianie ofert na giełdę za pomocą jednego kliknięcia, w ciągu jednej sekundy, automatycznie. Wystarczy najpierw dodać je w systemie użytkowanym w przedsiębiorstwie. Pracownik może te oferty edytować lub usuwać w swoim programie, a w tym samym czasie edycja będzie przebiegać także w bazie danych giełdy. Dla użytkownika to tylko jeden dodatkowy przycisk zainstalowany w programie transportowym czy spedycyjnym.

Największym atutem takiego rozwiązania jest oszczędność czasu. Nie ma potrzeby publikowania na giełdzie każdej oferty z osobna, dzięki czemu pracownicy czy menadżerowie nie muszą poświęcać temu więcej czasu pracy niż jest to absolutnie niezbędne.

Cargo.PL
Do ulubionych


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels